O wykonawcy

Toto

Kurtyna w górę: Toto na eventim.pl

Zespół rockowy założony w 1976 w Los Angeles z inicjatywy perkusisty Jeffa Porcaro oraz instrumentalisty klawiszowca Davida Paicha. Największe sukcesy grupa odnosiła w latach osiemdziesiątych. Wydana w 1982 roku płyta zatytułowana Toto IV zawierała aż dwa hity: Africa i Rosanna.

Członkowie Toto współpracowali z czołówką artystów na świecie, nagrywając dla nich jako muzycy sesyjni. W muzyce grupy znaczące są wpływy takich gatunków jak pop, soul, funk, rock progresywny, hard rock, R&B oraz jazz. Mimo to grupa wypracowała własny i rozpoznawalny styl, zyskując nabywców dla 30 mln swych wydawnictw na przestrzeni lat.

Dnia 6 czerwca 2008 roku grupa Toto zakończyła swoją działalność.

26 lutego 2010 roku grupa ogłosiła, że połączy się ponownie latem 2010 roku na krótką trasę koncertową po Europie i zagra łącznie 8 koncertów, na rzecz chorego na stwardnienie zanikowe boczne Mike'a Porcaro. Grupa wystąpiła w składzie: David Paich, Steve Lukather, Steve Porcaro, Simon Phillips, Joseph Williams oraz gość specjalny – śpiewający w chórkach basista Nathan East.

Tekst z Wikipedii
Toto

Toto

28.02.18

Toto zagra w Krakowie z okazji 40-lecia istnienia grupy Knock Out Productions prezentuje koncert z okazji ...
Więcej o wydarzeniu

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Zespół rockowy założony w 1976 w Los Angeles z inicjatywy perkusisty Jeffa Porcaro oraz instrumentalisty klawiszowca Davida Paicha. Największe sukcesy grupa odnosiła w latach osiemdziesiątych. Wydana w 1982 roku płyta zatytułowana Toto IV zawierała aż dwa hity: Africa i Rosanna. Członkowie Toto współpracowali z czołówką artystów na świecie, nagryw...
Czytaj więcej

 •  
  Toto
    3.6 Gwiazdy, od 7 FanReport
 • Warszawa - Torwar

  24.06.15

  Niezapomniane chwile ! z Paweł, 26.06.15
  Toto to synonim profesjonalizmu, pozytywnej energii i świetnej zabawy. Tyle lat na scenie i nadal w świetnej formie, nowa płyta świetna, a na żywo moc ! Koncert zleciał w mgnieniu oka co tylko podkreśla fakt, iż obecność na nim to sama przyjemność. Ponadto nagłośnienie (przynajmniej stojąc pod samą sceną) fantastyczne, głośność była idealna (o co trudno w dzisiejszych czasach niestety), dzięki czemu ciężko było o ból w uszach. Uczta dla ucha i mega mega pozytywna energia. Organizacja jak dla mnie bardzo dobra, nie miałem większych zastrzeżeń. Jedynie co to szkoda, że zapas koszulek był tak niewielki. Czekam na ich kolejny koncert !
 • Warszawa - Torwar

  24.06.15

  Genialny koncert! z Daniel, 26.06.15
  Mieć możliwość usłyszeć tych geniuszy na żywo to naprawdę niesamowite przeżycie! Muzyczna wirtuozeria połączona ze świetną atmosferą płynącą ze sceny pozwoliły, abym nie zapomniał tego wieczoru do końca życia! Dziękuję, Toto!
 • Warszawa - Torwar

  24.06.15

  TOTO - koncert Warszawa 24.06.2015 z Walnow, 25.06.15
  Bardzo fajna muzyka. TOTO jak zwykle. Słucham ich od wielu lat i z przyjemnością bawiłem się na tym koncercie. Jedynym mankamentem było to, że dwa punkty, które miały oferować sprzedaż różnych gadżetów TOTO były tak schowane (były częscią szatni), że niezauważalne. Kiedy znalazłem te dwa punkty po koncercie, to nie mieli czego już sprzedawać. Trochę słabo. W kontekście takiego koncertu oczekiwałbym większej oferty.
 • Wrocław - Hala Orbita

  23.06.15

  Udana impreza! z Marek, 24.06.15
  Dobry koncert. Muzycy pokazali się jako profesjonaliści. Zrobili to, co do nich należało. Ponad dwu godzinny koncert upłynął dosłownie w oka mgnieniu, a to świadczy o tym, że słuchało się i oglądało z wielkim zainteresowaniem. Koncert sprawnie zorganizowany. Na minus: nie wolno było wejść z kubkiem piwa - bardzo dziwne!
 • Wrocław - Hala Orbita

  23.06.15

  ToTo hala Orbita z Mirosław, 24.06.15
  Fatalna akustyka tej hali popsuła koncert. Zespół w bardzo dobrej formie. Utwory z nowej płyty, moim zdaniem, wypadły świetnie.

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00