O wykonawcy

Andrea Bocelli

Kurtyna w górę: Andrea Bocelli na eventim.pl

Bocelli urodził się z wadą wzroku – jaskrą, w wieku dwunastu lat doznał wylewu krwi do mózgu, kiedy grał w piłkę nożną, w wyniku czego utracił wzrok. Ukończył studia prawnicze w Pizie. Do jego dyskografii należy trzynaście albumów studyjnych, w tym osiem kompletnych oper: Cyganeria, Tosca, Trubadur, Werter, Pajace, Rycerskość wieśniacza, Carmen, Romeo i Julia oraz Andrea Chénier.

Andrea Bocelli jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień. Wśród najważniejszych znajdują się Złoty Glob, World Music Award, Brit Awards, Billboard Latin Music Awards, Bambi Award. Był nominowany do Emmy, Nagroda Grammy i Latin Grammy Awards.

W 2006 roku został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Włoskiej (Grande Ufficiale Ordine al Merito della Repubblica Italiana)[11], natomiast w 2009 Orderem Zasługi Duarte, Sáncheza i Melli (Dominikana) za wkład w międzynarodową kulturę i sztukę.

W 2010 roku jego gwiazda znalazła się w Hollywood Walk of Fame.

Tekst z Wikipedii
ANDREA BOCELLI 2017

ANDREA BOCELLI 2017

11.11.17

ANDREA BOCELLIAndrea Bocelli posiada wyjątkowy dar jakim jest głos płynący bezpośrednio do serca. Śpiewa uniwersal...
Więcej o wydarzeniu

Ticket Alarm - nigdy nie przegap wydarzenia!

Zarejestruj się na Ticket Alarm eventim.pl, i otrzymuj informację emailem jak tylko pojawią się nowe daty występów twoich ulubionych artystów.

O tym artyscie

Biografia artysty

Bocelli urodził się z wadą wzroku – jaskrą, w wieku dwunastu lat doznał wylewu krwi do mózgu, kiedy grał w piłkę nożną, w wyniku czego utracił wzrok. Ukończył studia prawnicze w Pizie. Do jego dyskografii należy trzynaście albumów studyjnych, w tym osiem kompletnych oper: Cyganeria, Tosca, Trubadur, Werter, Pajace, Rycerskość wieśniacza, Carmen, Ro...
Czytaj więcej

 •  
  Andrea Bocelli
    4.8 Gwiazdy, od 25 FanReport
 • Kraków - Sanktuarium Św. Jana Pawła II

  27.05.16

  Koncert Il Grande Mistero z Ania, 03.09.17
  Magiczny koncert wielkiego artysty w wyjątkowym miejscu. Koncert różnił się bardzo od tych odbywających się na stadionach, czy w halach widowiskowych. Był kameralny i nastrojowy. Andrea Bocelli wykonywał utwory z płyty „Sacred Arias” z towarzyszeniem orkiestry, chóru i młodej skrzypaczki. Na zakończenie przepięknie zaśpiewał „The Prayer”. Nawiązał szczególną więź z publicznością przez nadzwyczajne emocje, które przekazał śpiewając. To był niezapomniany, wzruszający wieczór.
 • Gdańsk/Sopot - ERGO ARENA

  23.01.16

  Cinema Tour 2016 z Maciej, 29.05.17
  To mój drugi koncert Andrei i po raz kolejny jestem pod ogromnym wrażeniem jego występu. Koncert z okazji promocji najnowszej płyty Cinema został podzielony na dwie części. Bocelli nie odgrzewał jednak przysłowiowego kotleta, jednakże pokusił się o zaśpiewanie większości utworów z najnowszego krążka pomijając kilka swoich największych przebojów. Druga część poświęcona została klasycznym utworom operowym. Życzyłbym sobie i wszystkim widzom jak największej ilości wydarzeń tej rangi muzycznej w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że Andrea wróci do Polski już wkrótce.
 • WARSZAWA - Stadion Legii

  26.06.16

  WSPANIAŁA IMPREZA z andrzej, 01.07.16
  Ogromne doznania, wzruszająco piękny i porywający głos, organizacja dobra. Z mało reklamy w mediach i mało kto wiedział o koncercie więc trochę pustych miejsc było... Bardzo bym chciał żeby też Andre Rieu wystąpił w Warszawie pod dachem, może na Stadionie Narodowym,/ bo na płycie Legii zostaliśmy pokropieni przez mżawkę/
 • WARSZAWA - Stadion Legii

  26.06.16

  Andrea Bocelli najlepszy z Inka, 01.07.16
  To był po prostu fantastyczny koncert! Andrea Bocelli po raz kolejny oczarował mnie swoim przepięknym, wzruszającym, pełnym emocji głosem i niesamowicie ciepłym uśmiechem. To artysta najwyższej klasy. Dyrygent, duet Carisma i inni artyści też byli cudowni. Pogoda próbowała pokrzyżować nam plany, ale na szczęście, poza niewielkim opóźnieniem, wszystko się udało.
 • WARSZAWA - Stadion Legii

  26.06.16

  wspaniala impreza z Bogna, 28.06.16
  Wspanialy artyata,ktory swym boskim glosem zniewala i wprowadza sluchacza na wyzszy pozion .Bylo cudownie,, nawet nienajleprza pogoda nie byla wstanie zepsuc nastroju.

Podobni artyści

Kontynuuj przeglądanie

Callcenter
+48 22 591 83 83

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00


Punkt Eventim ZASP
Al. Jerozolimskie 25 Warszawa

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19:00